Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

Use the drop-down menus to complete the statements. The Mongols were unified under their talented general, _____. The empire began on the steppes of _____. Mong
Find the product of A and B: A= -8+4i, B= 2-5i
Increase $4500 by 40% Please help it is urgent!!
Belva is cheated when she buys a car from Fast Eddie’s Car Mart. She attempts to return the car, but Eddie just laughs and tells her to go away. Every time Belv
What is the mr of a water molecule
How do ionic bonds form in binary compounds? (from discovery education)
Color terms from different cultures around the world
helpppppp me plssssss
When was the declaration of independence signed?
9x+5x+18=2x+34 solve for x