litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

All scientific inquiry is done using the ______________ method.
A snail crawled 2/5 of a centimeter in 2 minutes. At that rate, how far could the snail crawl in 1 minute?
A local restaurant prides itself in having a high number of return customers. To build loyalty, the owner of the restaurant offers a dinner (value $20) to any c
why do you think economics are more efficient under capitalism than under mercantilism?
Which of the following are steps in the historical method? analysis reporting conclusions making theories classifying data reading what others say interpreting
how many litters of blood kidney purified in one days​
help me plz ill be dead if i dont do this
How did the first Americans get to North America? They walked over a land bridge from South America. They sailed in ships from Europe. They rowed across in cano
what civilization had the greatest effect on other cultures in the medieval Asian World
Tumu’s class was given an assignment to feature a scientist that contributed to the development of the cell theory. The class decided to use images to feature t