perladominguezm08 perladominguezm08
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

You pay $11.20 to buy drink boxes for the football team. Each drink box cost $0.40. How many drink boxes did
you buy?

Respuesta :

ryanbotell020 ryanbotell020
  • 01-02-2021
I think it’s uhhhh I think it’s uhhhhh carrot
Answer Link

Otras preguntas

an infinitive is preceeded by the word _____. A. toB. inC. ofD. a​
Jayce is a taxi driverM(n) models Jayce's fee(in dollars) for his nth drive on a certain day.WHAT DOES THE STATEMENT M(10)= K MEAN??​
✓ Express 9 inches of rain in 72 hours as a unit rate. *
Which best defines homeostasis? a.modifying the external environment b.maintaining a stable internal environment c.controlling what enters and exits the cell
A group of four friends decided to go to a soccer game and spend $124. They each bought a ticket and a soda. If each soda costs $6.00, how much was each ticket
Please simplify. 13[tex]\frac{1}{3}[/tex] - 7[tex]\frac{7}{9}[/tex] A. 6[tex]\frac{8}{27}[/tex] B. 5[tex]\frac{5}{9}[/tex] C. 7 D. 6[tex]\frac{2}{3}[/tex]
4(5-2x)-3x is greater than or equal to 8x-113
Apply the distributive property to create an equivalent expression. (1-2g+4h)x5
When do you use a semi colon?
Omaha Steaks sending e-mail coupons for items customers have purchased previously, and mailing slick pictures of gourmet steaks and meal packages to addresses t