madvan14
madvan14 madvan14
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 3 oranges for $2.61. What is the cost of oranges, in
Ullars
per orange?

Respuesta :

linda1960
linda1960 linda1960
  • 01-02-2021

Answer:

.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

pls help .. this subject is geometry
Hippocrates was responsible for the _____, which would lead to adventures in medical ethics. Advent of modern medicine discovery of aspirin Socratic method Hipp
Why couldn’t the Europeans use Native Americans as slaves?
20+ points How does the following relate to the system of checks and balances? Explain your position with reasons and examples. -- STATE TO BUILD ROAD WITH HELP
6 (x + 3) and (x + 2) are factors of x? +ax2 + x + b. Determine a and b.​
What is the only part of an atom that cannot change (either protons, neutrons, or electrons)?
I NEED SERIOUS HELP NOW PLZThe expression (y – 9)2 is equivalent to which expression. Simplify and write in standard form. Show your work.
Find the domain. Write your answer in interval notation.
should students possess the same freedom of speech rights as adults explain why or why not
How did the Virginia House of Burgesses give the colonists a voice in their colonial government?