vomayly
vomayly vomayly
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

If gas costs $1.95 per gallon, how many whole gallons of gas could you buy with $36.00? (Make sure to answer with a whole number.)

Respuesta :

helper786
helper786 helper786
  • 01-02-2021
Around 19 or 18 dollars I think
Answer Link

Otras preguntas

can someone help me please
The first one is done and the options for number four are: w(2w+12)=160 2w^2+12w-260=0 2w^2+12w=260 w^2+6w-130=0
Which of the following shows the least expensive unit price?
In a class. 12 of the 18 boys can whistle 9 of the 12 girls can whistle. Hassan says, *A higher proportion of boys can whistle compared to girls." Is he correc
common lit capataliasmn-Which phrase best describes the relarionship between workers and bussiness owners in capatalists cociety
f(x)=x2+10x+29​ What is the minimum value of the function?
Suppose you roll a special 43-sided die. What is the probability that one of the following numbers is rolled? 29 27 5
4.Simplify2? 3*x29x42​
What decimal shows the combined portion of boys who like pop and country music? Select ALL that apply! a .30 b 20% c .20 d .35 e 30% f 35%
Can someone tell me how to do this task please?