faithWM
faithWM faithWM
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the better buy? 2 for $3.00 (Or) 8 For $12.40

Respuesta :

AshDork
AshDork AshDork
  • 02-02-2021

Answer:I say 8 for $12.40

Step-by-step explanation:

Answer Link
lacykailey44 lacykailey44
  • 02-02-2021

Answer:

8 for 12.50

Step-by-step explanation:

12.50/8 = 1.55

3.00/2= 1.50

youre getting 6 more pens for only 5 cents more

Answer Link

Otras preguntas

Which is an effect of short-term exposure to stress?
why is 0.04 is 1/10 of 0.4
What does the color of a star determine
in which ways did taft helped conservation efforts and child labor problems
is it true or false When the General Court was first created, towns had the right to send their own representatives to the General Court.
How does the sun cause wind?
A fern grows sporangia under its fronds. What is the next step in its life cycle?
What point of view provides information about others? a. first person b. second person c. third person
What is the unknown number ( +4)+59=70
is a aluminum pie plate an element