bluebird786 bluebird786
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

You can buy a box of 150 sharpies for $165 or a dozen for $13.50? Which of the two prices is a better deal and explain why

Respuesta :

esperonr esperonr
  • 02-02-2021

Answer:

do the a dozen for $13.50

Step-by-step explanation:

It will help save money

Answer Link
ofkdae
ofkdae ofkdae
  • 02-02-2021

Answer:

The dozen for $13.50 is a way better deal

Answer Link

Otras preguntas

Describe the relationship between a person's work ethic and his or her work habits.
Your food intake on a daily basis affects your health because: (1pts) a.malnutrition is a result of not eating enough foods. b.overeating will result in very
compare and contrast heat waves and cold waves
What function does a dialogue NOT fulfill?
Under Candra Gupta I Buddhism was not tolerated and Buddhists were persecuted. Please select the best answer from the choices provided T F
headed committee that drew up plan for ohio territory
What can happen if you go beyond the recommended 150 minutes a week of vigorous-intensity physical activity? A. You risk injury to muscle groups and joints t
which symbol creates a true sentence 7x6-3x_____5(11-x)
Write as a ratio in lowest terms 2 min to 5 hr What's the ratio for this
Can you plzzzzzzzzzzzzzzzzzzz solve this