creepergurl2009 creepergurl2009
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Sammy buys a pound of cheese for $3.69, a pound of ham for $7.99, and a pound of shrimp for $12.99. How much money does Sammy spend altogether

Respuesta :

fajebic324 fajebic324
  • 08-02-2021

Answer:

24.67

Step-by-step explanation:.

Answer Link
queenofnice
queenofnice queenofnice
  • 17-05-2021

Answer:

degyddheiodo6w

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why do automobiles rust more easily in wet climates than drier climates?
Patrick ate 3/5 of a small pizza on Friday night. For lunch on Saturday , he ate 1/2 of the leftover pizza. How much pizza did he eat for lunch on Saturday?
The copper wire and bulb is connected in a series with 220 V electric supply. Why only an electric bulb glows where as the copper wire remains the same.Give REA
if i got 68 correct on my math test and the total is 85 what is the score?
What is the Difference between Research and Investigation???
how does  a star form?
Which type of twins are likely to interact with each other in the womb a. Non-identical b. Identical c. neither
The copper wire and bulb is connected in a series with 220 V electric supply. Why only an electric bulb glows where as the copper wire remains the same.Give REA
The ratio of Sam age to Hanks is 5 to 3. If the sum of their ages is 24, how old is Hank?
Because the majority of the evening cable TV programs available dealt with violence and sex, the parents decided that the programs were for the children to watc