kameahh21
kameahh21 kameahh21
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada


If Kaci bought 28 pounds of cheese for $98, how much did she spend per pound?

Respuesta :

GalacticMaster GalacticMaster
  • 02-02-2021

Answer:3.5

Step-by-step explanation:98 divided by 28 would be $3.5 per pound.

Answer Link
idagade7850
idagade7850 idagade7850
  • 02-02-2021

Answer:

$3.5

Step-by-step explanation:

98/28=3.5

Answer Link

Otras preguntas

this web sight sucks if it thinks im paying $14 for a couple of answers lol
Which of the following is always capitalized in the title if a book, a song or work of art? Prepositions, articles, conjunctions or the first word?
Why might Europeans want to travel from their homes to the woods of North America?
2. Which organisms utilize a one-way air flow through their lungs to maximize air flow efficiency and oxygen consumption? A. Amphibians B. Fish
Alive the equation 2 k+2= k+1
What nfl quarterback threw for over 3000 yards and got 21 touchdowns in the 2010 season, but still did not make it into the "hall of fame"?588points?
A human bone marrow cell, in prophase of mitosis, contains 46 chromosomes. how many chromatids does it contain? a human bone marrow cell, in prophase of mitosis
What clues should you look for to determine if an author's purpose is to persuade? Complex ideas Direct descriptions Opinions Questions
What were some of the mainstream political actions against immigrants that the KKK sought to influence?
Which letter in Spanish sounds like the letter Ee