parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

What was a major goal of the soviets after the war
__________ are inappropriate behaviors that are discouraged because they typically violate the rules of society.
What else is produced during the combustion of butane, C4H10? 2C4H10 + 13O2 8________ + 10H2O H2O C4H10 CO2 O2
What is the function of the fractionating column
Assume that the Turner, Roth, and Lowe partnership is a limited partnership. Turner and Roth are general partners and Lowe is a limited partner. How much should
Figure shows four paths along which objects move from a starting point to a final point, all im the same time interval. The paths pass over a grid of equally sp
for the figure shown below, find the value of the variable and the measure of the angles. x is measure angle Pmeasure angle Qmeasure angle R​
Gas costs $1.64 a gallon. Elaine spent $23.78 at a gas station. How many gallons of gas did she buy? (Tell me how you got the answer)
What is the number? 10​% more than a number is 1​32.
Víctor claims that when 1/6 is divided by a fraction the result will always be greater than 1/6 find an example of a fraction that supports victors claim and an