irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

How is the new theory of addiction different from the old theory of addiction? Explain how drugs are different from natural reinforcers.
Help me guys!!A rectangular tank with a square base in initially contained 2.6 litersof water. A cube of edges 15 cm was full of water. The water from the cubi
Question is in the picture. And if you decide to answer, please explain said answer with all the steps and what not.
I = 100 12J 5T 7S 5H where I is his income, J is the number of jeans he sells, T is the number of T-shirts he sells, S is the number of shorts he sells, H is th
Do you believe that people will forget tomorrow even you do good today? Give reason.​
The collateral value of an asset is: (A) The value of the item when it is first bought (B) The estimated value of the item if sold immediately in the market (C)
During a clearance sale at a department store, all items were sold at 70% off the regular price. Michelle had a discount coupon that would get her an additional
I really need an answer it’s due tomorrow and I’m FREAKING OUT !!!!!! Thanks in advance …
If I made a solution with 50g KI and 25g I2 dissolved in 500ml H2O and I used a 100ml of the 500ml solution, what is the molarity of the 100ml?
explain why human language is more complex and sophisticated form of communication ​