disdarealg disdarealg
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

HEEEELLLLLLPPP !!!!!!!!

What is the product ?

HEEEELLLLLLPPP What is the product class=

Respuesta :

nlatkinson30 nlatkinson30
  • 02-02-2021

Answer:

[tex]\left[\begin{array}{cc}6&32\\39&15\\\end{array}\right][/tex]      its the third option

Step-by-step explanation:

times each element by a half

Answer Link

Otras preguntas

 evaluate each of the given expression if P = - 6 and q = 5 5p-q= 5pq=
ryan's restaurant charges $9.50 for a plain cheese pizza and $1.75 for each additional topping. If a cheese pizza with toppings costs $14.75, how many toppings
Angle between two lines What is the size of the angle between the two lines 3x-2y+1=0 and x-3y=0 (answer in degrees and minutes)
List four different primary energy resources that humans have used.
solve this problem in the png file question
(100 POINTS) lol help me plz
Bags of almonds cost three dollars more than bags of pecans the owner of a bakery ordered five bags of almonds and three bags of pecans the total cost of the or
What is the primary function of your non-dominant hand? O a Form one-handed signs Ob Act as a support or base in two-handed signs Form two-handed signs Od Finge
An angle measures 96° more than the measure of its supplementary angle. What is the measure of each angle
i need help with numer 8&9