moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

where does everyone live
Katlyn made 4 dresses with 7 yards of fabric. How many yards did she use on 1 dress?
One card is dealt from a 52 card deck. Find the probability that the dealt card is a 4 or a black 7
Which measurement is the most precise? A) 29 cm B) 28.8 cm Eliminate C) 28.76 cm D) 28.762 cm
Did franklin achieve the virtues of humility?
What does El queso está en la sección de los productos lácteos y agrícolas. read in English? I tried google but it didn't help at all and I'm not good at Spanis
Which of these devices is most clearly shown here?
Lester Zygmanik was charged with murdering his brother, George after George was severely injured in a motorcycle accident. George did not want to live his life
Using the given statements, state whether the conditional statement is true or false. p: 7 + 1 = 0 q: 2 + 2 = 5 Is p q true or false?
∠1 ​ and ∠2 are complementary. ∠1=x°∠2=(3x+30)° Select from the drop down menu to correctly answer the question. What is the value of x? . A.15 B.25 C.30 D.40 E