traett2311 traett2311
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

2. Stuff Mart sells ice cream toppings in two
different packages. Package one has eight
blueberry and three strawberry toppings for $22.
Package two has four blueberry and seven
strawberry toppings for $22. Find the cost of each
topping

Respuesta :

jmike1022 jmike1022
  • 02-02-2021
Each of the toppings cost 2$
Answer Link

Otras preguntas

are milliseconds or kilo seconds larger?
What is the correct answer for Jorge's problem? Explain where he went wrong.
What are some economics issues that happened during the holocaust
Helllllppppppppp!!!!! Pleaseeeeeee!!!!!!!!!!!!
Mrs. Jones is scooping 4 1/2 cups of peanuts with a scoop that holds 1/3 cups. How many scoops will she fill?
List three factors that can aflect your body's nutrient needs
QUICKLY PLEASE A scientist wants to get the most accurate results for his experiment, so he does multiple trials and averages the result. This is an example of
If juveniles cannot afford an attorney, how can they exercise their right to an attorney? O The judge can act as their attorney. O The court can loan them money
Please list the categories of color that artists use. Can you explain what each category means?
Please help my work is almost due and I have no clue