jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

You have a gross income of $117,151 and are filing your tax return singly. You claim one exemption and can take a deduction of $2,713 for interest on your mortg
Which set is a function?
Help English E- learning.
If a system is a collection of interacting parts, what happens to the whole system when one of the parts is changed?
Explain the results of the last experiment. why did the grouper, parrotfish, and angelfish populations rise? why did the sea urchins decline? how did this affec
Insert the superlative form of the word difficult. Of all the tricks I learned this summer, riding a unicycle is the _____. A. most difficult B. more diffi
For every 4 miles vanessa jogged, cody jogged 3 miles. If vanessa jogged 1 miles, how far would cody have jogged?
If your company increases its market penetration, what is happening? A. The target market is growing. B. More people in the target market are buying the company
How do I solve this problem a-5<2
Jodie and aaron have been dating for three months and jodie would like the relationships to become physically intimate. jodie's feelings are an example of what