Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

How was Martin Luther King a significant figure in the Civil Rights Movement?
Water Cycle: As ___________ cools, it changes back to liquid form. Drops come together to form ________.
expand and simplify this can you help  (2x²−3x+4) ( x²+5x−7)
Is 26 a perfect square?
Compare and contrast an electromagnet and a permanent magnet.
To make curtains for a living room window for a customer, you will need three pieces of fabric in the following lengths: 3 feet, 3 feet, and 5 feet. What is th
The frequency of violet light is 7.5x10 to the 14th power hertz. What is the wavelength?
What does ¿Cuál es la fecha de mañana? mean and how would you reply?
Can someone help me please!!!!!1.Grace and Allie are going to meet at the fountain near their houses.They both leave their houses at the same time. Allie passes
Concorde could travel 1 mile every 3 seconds.How many miles per hour (mph) is that?