ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

in the function y-1=1/2(x-6)^2 what effect does the number 6 have on the graph, as compared to the graph y=x^2
Read the passage. Abraham Lincoln Second Inaugural Address March 4, 1865 President Lincoln gave his second inaugural address in March 1865. The Civil War had be
Your ability to drive safely can be impaired by use of certain over-the-counter drugs true or false
In 1968 the number of americans who felt that united states troops should withdraw from vietnam increased significantly
Which of the following statements is most consistent with F.E. Clements' integrated hypothesis? A) Species are distributed independently of other species. B) Co
Identify the question that people should ask themselves when previewing both images and texts. A.What is my first response to this​ work? B.What clues do I see
A hypothetical population includes 1 million men and 1 million women. Suppose that a sample of this population of 100 included 20 men and 80 women. Identify the
True o r False: y = - 5x + 7 is the equation of a line that passes through the point (3,6) and has a slope of - 5.
what are agricultural practises​
Help me plzzz, I’m kinda bad at math so it would be really helpful type it here