michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

How accurate is Hamilton the Musical by Lin Manuel Miranda to Alexander Hamilton's life? What is missing in the Musical? Is John Laurens actually gay or is it j
identifying your learning preferences Helps You To
how do you decrease 160 bananas; 20%
Originally a rectangle has dimensions 12“ x 8” if both sides or increase by the same amount the areas doubled. find the new dimensions. Need it answered ASAP!!
What motivated European to explore the seas
A recipe for cookies asks for 2/3cup of sugar for ever 2teaspoons of vanilla. How much sugar was used per teaspoon. A. 1/3 B. 1 1/3 C. 2 2/3 D. 3
What effect does stretching muscle have on contraction strength?
Can anyone help?? ASAP!
A salesperson earns $175 per week plus a commission equal to 4% of her sales this week her goal is to earn no less than $525. Can someone tell me how to write t
(01.05 MC)Thomas bought 4 shirts from a store. The price of each shirt was the same. After he bought the shirts, his account balance showed a change of −$89.08