nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

Kia is doing an experiment in science lab. She is given a beaker containing 100 g of liquid. The beaker has markings on the side for measuring volume. The water
Use a linear approximation to estimate the number (8.07)2/3.
does the land of Israel have rich soil, similar to that of the fertile crescent
Jenny made 5 loaves of banana bread that had 1/4 cup of oil in each loaf. after she was done baking, she had 5/8 cup of oil remaining. how much oil did she have
Cost of a pen :$3.45 Markup :29% T
physical and chemical change
Can someone one help me with number 2 plz write how u got the answer
Subtract: 5 – 3 1⁄3 . A. 1 2⁄3 B. 2 2⁄3 C. 2 1⁄3 D. 3 1⁄3
how can you use your knowledge of minerals chemical makeup or usea: to identify mineralsb: to determine the color of the minerals c: to classify mineralsd: to d
Which best identifies a key characteristic of an expository text? it is focused on a specific topic. it contains characters. it includes dialogue and characteri