skylarksky1234
skylarksky1234 skylarksky1234
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help and can you please show your work? Thank you have a good day

I need some help and can you please show your work Thank you have a good day class=

Respuesta :

yusraahussain05 yusraahussain05
  • 04-02-2021
$1.75

If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.

7/4 = $1.75

Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Answer Link

Otras preguntas

Many children consume up to half of their daily calories by eating breakfast and lunch in which setting? Daycare Home Restaurants School
I need help with this please​
After the American Revolution, what showed conflict between the states? (2 points) Group of answer choices States used their armies against each other. The armi
Read this excerpt from "Rikki-Tikki-Tavi." "But are you sure that there is anything to be gained by killing the people?” said Nag. "Everything. When there were
56. IMPORTANT QUESTION PLS ANSWER !!! Common policies for cell phone use in the workplace include:
According to the Emergency Nurses Association's (ENA) position statement, which criterion should be in place in order to use newly deceased patients for procedu
Why do organisms eat food? Be sure to explain your answer. Why does food need to be digested?
A baseball player had 4 hits in 8 games. At this rate, how many hits will the baseball player have in the next 28 games? 14 24 28 56 Mark this and return
Is y=1/2x+7 a function
3. What is the density of a substance that weighs 39.1 g and is 56.0 mL? (Density = g/mL)