smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Giving brainliest :D (show steps in a simple way ty!)
HELPPP PLS IM GIVING 60 POINTSSSSS IT'S EASYYYYYY 6TH GRADE MATHH
New cells have a _______ mix than parent cell​
PLEASE HELP (WILL MARK BRAINLIEST!) Which sentence from Passage 1 most clearly reveals the central idea that the antislavery movement laid the foundation for th
5. Convert the rectangular equation x² + y² - 6y = 0 into a polar equation. A. r = 6 sin theta B. r = 6 cos theta C. r = √6 sin theta D. r = √6 cos thea​
what are the three references of climate change​
how has the new potato GMO been used to solve the problem of feeding the changing population?
Can someone see if my answers are correct! Sorry i keep asking questions lol, im just really struggling with math and my teacher wont answer my emails! And my
The medical term meaning abnormal condition of the mind is
Why were Jim Crow laws implemented in the South? A)White southern leaders wanted to provoke a new civil war to form their own country. B)White southern leaders