pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

Which expressions are equivalent to 1/36?
Trans fat can BEST be limited in the diet by A) drinking low fat milk B) eating chicken instead of beef C) eliminating milk D) limiting baked goods
Ashley brought 7/8 gallon of lemonade to the party. her friends 2/3 drink of it. how many gallons of lemonade did they drink?
why did the population expert feel like he was going crazy?
Which word could replace the underlined word as it is used in the paragraph? When there was a vacancy at the technology company, my dad applied. They had a goo
why is having a well-insulated house important
Which is the best estimate of the distance between the point (–25, 10) and the origin?
Find the inverse of: f(x)=3x-8
Why was it crucial to add the Bill of Rights to the US Constitution?
Which ideals were the foundations of the government of the Iroquois confederacy?