268713 268713
  • 04-02-2021
  • History
contestada

At the supermarket you can fill your own gummy bear container. A customer buys 12 oz of gummy bears for $5.40.


How much does bears cost per ounce?

Respuesta :

amayawilliams39
amayawilliams39 amayawilliams39
  • 04-02-2021

Answer:

0.45

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

plz plz plz hury plz plz
Ed wants to buy a large bag of dog food for $41.00. If sales tax is 7%, how much tax will he have to pay.
_11. How does the first-person point of view heighten the weird mood of Poe's story? a. It takes the reader into the mind of a calculating killer. b. It takes t
the unification campaign of prithvi Narayan shah proved that the success can be gained by the biplomatic finesse not only by the physical strength. Do you agree
2(4+6) = 2 ( I NEED HELP BADDDDDDDDDDDDD
What happens to water, carbon dioxide and light energy absorbed by producers
Is 3Al + 3FeO → 2Al2O3 + 3Fe a balenced or unbalenced equation?
Please help me with this.
What do producers, consumers, and decomposers all have in common?(1 point) A.They only live in ecosystems with warm temperatures. B.They are all the same type o
If 31.8 grams of LICI are dissolved in 225 grams of water, what is the concentration of the solution in percent by mass? (2 points) A: 7.07% LICI B: 8.76% LICI