lovelife24
lovelife24
03-11-2016
Mathematics
contestada
original price:$23.99;markdown:44%
Respuesta :
5455lrg555
5455lrg555
03-11-2016
Multiply the price by 44, then subtract the answer from the original price. That's your answer $13.43 dollars is the new price.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
Select the sentence in which proper pronoun-antecedent agreement is displayed. A) Each of the participants filled out its questionnaire. B) Each of the partici
Select all of the answers below that are equivalent to T = {Tinkey-Winky, Laa-Laa, Dipsy, Po} {clock, carrots, bracelet, sidewalk, camera} {thermostat, bookmark
PLEASE HELP!!!! Pentagon ABCDE and pentagon A'B'C'D'E' are shown on the coordinate plane below Which two transformations are applied to pentagon ABCDE to create
Why do you think Lydia wants to shut off the house? At this stage in the story, what do you think will be the children's (Peter and Wendy) reaction to this idea
2 kg of washing powder for $11.70 or 3 kg for $16.20
Rachel spent $628 more than Samuel if Samuel spent $329 then how much did Rachel spent
Find the value of n and YZ if Y is between X and Z. XY = 4n + 3. YZ = 2n-7, XZ = 20 YZ = Need help with this question?
Use dimensions analysis bro convert 9 milliliters to fluid ounces.
Deb has 3/4 of a brownie. She wants to divide it up into 1/12’s of a brownie so she can have it throughout the day. How many 1/12’s will she have
If you aren't sure how long a task will take, you should skip it B do it last с give yourself only 5 minutes to finish it D give yourself extra time to finish i