gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

The New Jersey plan called for A. equal representation for all states in the Congress. B. a strong president. C. abandoning the Articles of Confederation. D. th
tell whether x and y show direct variation. xy=5
What is a trust ? a. a large company that consists of two merged businesses b. multiple businesses that combine and operate in one state c. a business that buys
What happened as a result of the Frankfurt Assembly?
SHEILA WROTE A DIVISION STORY. SHE ASKED HOW MANY EQUAL GROUPS 24 FLOWERS COULD BE PUT INTO. WHAT INFORMANTION MUST SHE GIVE ABOUT THE GROUP?
The expression (m-n)-(n-m) is equivalent to a) 2m-2n b) 2m c) -2n d) m-n
This Florida town maintains a fully decorated tree year round?
Which device was first used in warfare during the Civil War, allowing for greater communication between generals and to members of press?
Significant settlement in Manitoba, Saskatchewan, and Alberta A. was a response to the world demand for wheat in the early twentieth century. B. occurred only
Which best describes Islam? a. It was founded in Rome b. It does not involve prayer c. It uses the Torah d. It was monotheistic