hskfkrjgjrjjfrj hskfkrjgjrjjfrj
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

In the month of February I spent 37.45 on coffee and a mug.... How many refills did I get?

8.95 +1.50r= Total

Respuesta :

cartertownsend44 cartertownsend44
  • 01-03-2021

Answer:

7 refills

Step-by-step explanation:

Answer Link
annieflvs
annieflvs annieflvs
  • 01-03-2021

Answer:

So I'm guessing the original price was 8.95 and each refill was 1.50.

8.95 + 1.50r = 37.45

r = 19

You got 19 refills

Answer Link

Otras preguntas

There were m visitors in an exhibition on the first day and 1,200 fewer vistors on the second day. On the third day, the number of vistors was 30% greator than
movie review of any english movie and short chracter sketch of its main chracters
Please help me out????
Help please is this right !!! Need answer ASAP
115) Working alone, it takes Sebastian nine hours to pick forty bushels of apples. Eduardo can pick the same amount in 11 hours. How long would it take them if
What is digital technology
The map shows the British Empire in 1900. This map could help a writer draft a document-based essay about the British Empire because it
a responsibility of the vice president is to
The price of a cd was decreased by 20% to £7.68. What was the price before the decrease?
A 3-gallon jug of water costs $19.68. What is the price per cup?