Teddythomas12519
Teddythomas12519 Teddythomas12519
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Can you answer this for me thank you

Can you answer this for me thank you class=

Respuesta :

zaidb27 zaidb27
  • 02-03-2021
Make it into a simultaneous equation:

5p + 4e = 7.65
4p + 5e = 7.20

Use adding/subtracting formula

The cost of an eraser is $1.44
Answer Link

Otras preguntas

charakterystyka juranda ze spychowa
Round 792 to the nearest ten
what is the unit rate for 6 pack soda for $7.96
Can yall pleasee help mee!!!
which statement is true about the atomic mass? a. it is never greater than the atomic number b. it always equal the atomic number c. it always lowers the atomic
In the number 75643 what is the product of all its digits
What does the sit and reach test measure? muscular fitness in the abdomen cardiovascular fitness relative body composition flexibility of your lower
write 5/2-in standard form
How does the medium of Interview with Marielle Tsukamoto affect the structure of the main ideas and supporting sentences? The structure of the response is less
what is the volume of two cubes with a side length of fraction 1 over 2 foot? v = s3, where s is the side length. fraction 1 over 2 ft3 fraction 1 over 4 ft3 fr