auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

What does is mean when someone says a song reminds you of them?
Which US president encouraged the United States to practice isolationism?
(WILL MAKE BRAINLIEST) HELP!1. What are some factors that affect people’s food choices and customs? 2. What factors influence an area’s regional foods? 3. W
If 2 grams of element X combines with 4 g of element y to form a compound XY, How many grams of element y would combine with 35 g of X to form the same compound
Give an order-of-magnitude estimate for the time in seconds of a year
Solve 3/x+2 - 1/x = 1/5x. Show your work.
The ______________ between any two points on a number line is the absolute value of the difference of the coordinates.
Fat tire’s 20-year life would indicate their success at:
Find an equation for the line with slope m through the point (a,c).
This is what I got,1/x + 1/y =86/x + 12/y = ....Can someone tell me what to replace the "...."?