tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

How did world war 1 contribute to the collapse of the Russian monarchy?
Name two things found in a plant cell that are not found in an animal cell.
area is 320 square feet width is 4/5 length
A circle has an area of 16 pie square meters.  What is the circumference of the circle?  Please show how to solve.  Thank you
fun facts about Uranus the planet?
colby wants to set sqaure tiles on the top of a box the top of the box is a rectangle 71/2 inches long and 51/2 inches wide how many 1/2 inch tiles would he nee
Which of the following changes will decrease the rate of collisions between gaseous molecules oftype A and B in a closed container? A. decrease the volume of t
The school concert raised $1360 from the sale of 400 tickets. If adult tickets cost $5 and student tickets $3, how many student tickets were sold?How many stude
Janette bought a portable CD player on sale. The regular price was $100. She was charged $89. a) What percent of the regular price did Janette pay? b) What perc
Who were the Britons fighting against in the middle ages?