esteban4215 esteban4215
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

El costo total en pesos para producir calcomanías,es el monto del alquiler del local más 1.5 veces el número de calcomanías producidas por día

Respuesta :

jennafloyd25
jennafloyd25 jennafloyd25
  • 03-03-2021

Answer:

.......................................................

Answer Link

Otras preguntas

You earn 8$ per hour imsurance is 200$ a month how much hours would you have to work to pay for insurance ?
Which type of medicine reduces pain but can cause liver damage? a.Chemotherapy drugs b.Antibiotics c.Analgesics d.Steroids?
Charles Brockden Brown might be called a _____. picaresque novelist gothic novelist historical novelist
Each day a small business owner sells 200 pizza slices at $3.00 per slice and 85 sandwiches at $3.00 each. Business expenses come to $80 per day. What is the ow
Has there ever been a war started by a woman
Your body loses approximately 5-6 gallons of water a day through sweat. true or false
Imagine that you and a friend are discussing your health-related fitness levels. What assessments could you and your friend use to determine your health-related
find the angle,2x, in the wedge shown
Can someone please help me with this question and explain how they got the answer, thank you :)
What does the word noble mean?