Seudónimo Seudónimo
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 8 tacos cost $12. What is the cost for 12 tacos?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2021

Answer:

$18

Step-by-step explanation:

12 divided by 8 is 1.5 so 1.5x12 is 18

Answer Link

Otras preguntas

What's a boxplot? Also provide an example...
Circle w has a radius of 20 in and central right angle. VWX find the length of VX. Leave answer in terms of pi
The endpoints of the directed line segment AB are A(−2, −3) and B(10, 6) . Find the coordinates of point P along AB so that the ratio of AP to PB is 2 to 1.
Calculate the percent error of the distanc A space shuttle was launched from the Earth to the moon. The average, or accepted, value of the distance of the Earth
Imagine you work for a community health organization, How would you promote bone health in your community?​
Essentially all of the mass of an atom is due to the? nucleons electrons. protons Neutrons
An elevator is moving up at a rate of 5 feet each second. The elevator is now at street level. When will the elevator be 30 feet above street level? Write a div
The main form of lipid found in the food we eat is The main form of lipid found in the food we eat is
For an ideal gas, classify the pairs of properties as directly or inversely proportional. You are currently in a sorting module. a. P and n b. V and n c. P and
help with this question pleaseee !