morriahgonzalesq morriahgonzalesq
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Someone help me in this please

Someone help me in this please class=
Someone help me in this please class=

Respuesta :

dfsdfbdga dfsdfbdga
  • 04-03-2021

Answer:

1) h = 2 and 2/3 or 2.67

2) A = 126.5

Answer Link

Otras preguntas

Describe a way people are connected to other living things and nonliving things on earth
Select the three unit rates that can be used to describe the price of coffee. $2.10 per cup $6.00 per 16 ounces $8 per can $11 per pound
True or false: Insurance premiums paid by the employer on the employee's behalf are a benefit.
Maria types a 5 page paper in 40 minutes. At this rate, how many pages will she type in 136 minutes?
A store has 25% off sale on coats. With this discount the price of one coat is $34.50
What must be true for an expression to be a difference of two squares
The primary reason for the early struggles that confronted the jamestown colony was the
Which tool allows you to make a selection by drawing a freehand
Explain what is meant by a prevailing wind
A genelogist noticed that land along a fault line moved 24.8 centimeters over the past 175 years. On average how much did the land move each year