AlexSchreiber
AlexSchreiber AlexSchreiber
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

please help with this
​

please help with this class=

Respuesta :

newtondelisha newtondelisha
  • 04-03-2021

Answer:

Y=2x+1

Step-by-step explanation:

The ad costs $2 per day(x) + the flat service of $1.

(1) day: $3=2(1)+1 (3) days: $9=2(3)+1

Answer Link
Supernova2233
Supernova2233 Supernova2233
  • 04-03-2021

Answer:

Y=2x+1 Hope it helps you

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which is true of living things? a. Their chemical balances are maintained by acid-base reactions b. They are damaged when they are exposed to any kind of acid c
Which of these is true of meiosis? a. 2n → n b. n → n c. n → 2n d. 2n → 2n
what is 9 24/48 in lowest term fraction suppose work please
oceanside bike rental shop charges 14 dollars plus 9 dollars an hour for renting a bike. joan paid 86 dollars to rent a bike . how many hours did she pay to hav
What's bigger 8/15 or 11/20 (fractions)
What is 8.517 in word form
Gasoline costs $2.79 per gallon Is the number of gallons proportional to the total cost
Value of 3y - 10 when y = -1
50/117 in simplest form
how can i show my work for 2x-4= -10+x