kaylynnwoods
kaylynnwoods kaylynnwoods
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

helllllllllllllllllllppppppppp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pleeeeeeeeeeeease

helllllllllllllllllllppppppppp pleeeeeeeeeeeease class=

Respuesta :

WoahItsKiller WoahItsKiller
  • 04-03-2021

Answer:

1:5 is the ratio so 1 cow for every 5 sheep, 2 cows for 10 sheep and 3 cows for 15 sheep.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The 1906 earthquake in San Francisco had a magnitude of 8.3 on the richter scale. At the same time in Japan an earthquake with magnitude of 4.9 caused minor dam
Please help! 1. Complète la phrase avec quel, quelle, quels, quelles, lequel, laquelle, lesquels ou lesquelles. _________ voiture va plus vite? 2. Complète la p
Please Help <3 Please Help <3
At the end of 2 years, how much money would you have in total if you invested $100 and earned 7.25% simple interest? A. $107.25 B. $114.50 C. $121.75 D. $129
A 5-ounce tube of toothpaste costs $3.50. What is the unit price?
How long does food remain in the small intestine?
x+one half=8 solve for x 18m=14 solve for m four fifths w = 28 solve
The water park has trolley cars that visitors use to ride throughout the park. The total number of people that all the cars can hold is greater than 480 and les
what is the role of the government in natural law?
Use the pubic hunting menu to visit the public hunting page. What resources must a hunter use to have the correct WMA regulations