BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

How many atoms are in NaHCO3
What is the value of x in the equation 2x + 3y = 36, when y = 6? A.8 B.9 C.27 D.36
Select the correct answer. A simulated game of chess is programmed between two computers. The game is supposed to be biased in favor of player B winning 4 out o
A PSYC 101 student is participating in an attention study. They are asked to fixate on a cross in the middle of the screen and watch for a word to appear in pla
Since his department is being phased out, Jacob decides to take a job in the financial-analysis department even though it’s at the same level and has the same p
At the beginning of the current period, Swifty Corporation had balances in Accounts Receivable of $195,100 and in Allowance for Doubtful Accounts of $9,350 (cre
What is the equation for the line that passes through W(2, −3) and is parallel to the line y = 3x + 5 ?
An object sits at the edge of a table top with a mass of 180 kg. It is connected by a magical physics thread to a mass of 250 kg via a pulley which is hanging i
solve for x 2x2-12x+18=0​
^30 POINTS^ Dry ice pellets, the solid form of carbon dioxide, were placed in the bottom of this flask. The flask was then covered with a balloon. Within 15 min