Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Charlie took a nap. He fell asleep at 11:25 AM and he woke up at 3:12 PM. How long did he sleep?
What is a tree? I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as a question with it though.
HELP ME PLEASE WITH THIS MATH PROBLEM
Can someone help me out with this question fast!?!?!
Find the Slope Using the slope equation
m r co m p re ssmy prev acc got banned and this is my new acc...im a boy of 19
Which word best fills in the blank? The height of land above sea level is called altitude or O plateau O elevation Olatitude O direction
[tex]\sqrt{x} 180[/tex]
what are your priorities? projects?​
A watermelon weighs 4.2 kg and a pumpkin weighs 2 kg 250g Express the total weight of the items in kilograms. (30 points​