Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

what is a La Gavia ​
do you like school online? Me no and you
Your just deposited $2500 in a bank account that pays 4.0% nominal interest rate, compounded quarterly. If you also add another $5,000 to the account one year (
Point P(3, 9) in the coordinate plane is rotated 90 degrees counterclockwise about the origin. What are the coordinates of its image? Please show all work and n
can someone please help me
Do you believe that someone has to create controversy in order to create change? Is someone more likely to create change if they accept the beliefs of their soc
____ means saving data in computer memory.
At ICS Inc., a company that deals in software products, employees regularly complain about the lack of clarity regarding the tasks they are required to perform.
14. Sixteen is the same as the quotient of a number and 12.
Which information makes this article reliable? Fluoride has been added to drinking water since the 1960s. Some people doubt the necessity of fluoridation. More