BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

write the rate 1/7 inch ----------------- as a unit rate 1/14 minute
how do i persuade students to enter the school talent show? i have to write it as an article in the school magazine.
Is Glass a good conductor of heat? is Metal a good conductor of heat? is wood a good conductor of heat
if x = -3 calculate the value of: x3 + x
A straight line has an equation y= 4x=5 Write down the equation of the straight line that is parallel to y=4x-5 and passes through the point (0,3).
The point (3,7) is reflected in the y axis. What are the coordinates of the transformed point?
How do you calculate the initial speed given time and displacement? The question is: The longest kick in CFL history was 83.2m. If the ball remained in the air
What does a journal written by frontier settlers most likely tell you about Manifest Destiny?
how many thirds in 5
Find the coordinates of point E if C is the midpoint of AE A has the coordinates of (-3,1) C has the coordinates of (-2,-1)