bosh33
bosh33 bosh33
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

4. A case of 12 peanut snacks costs
$3.60. At that rate, how much would a
case of 40 peanut snacks cost?
Answer quick PLZZ no website

Respuesta :

samuelesbronstein
samuelesbronstein samuelesbronstein
  • 03-04-2021

Answer:

It would cost $40

Answer Link
lacey2005 lacey2005
  • 03-04-2021

Answer:

£40

Step-by-step explanation:

hope this help! :)

have a good day

Answer Link

Otras preguntas

2. Which of the following inequalities is NOT true? F 0.309 > 0.3 G 0.329 > 0.4 H 0.104 > 0.09 J 0.9 > 0.890​
help rq- Paul spends 60 seconds on his 10 question quiz is this academic dishonesty?
there is a great possibility of development of cottage and small industries in Nepal? justify it​
How are substance crops different from cash crops in the southern colonies?
Plz quick this is timed and I can’t do this
Help needed fast! (question is in the image)
form three equivalent fractions for 3/4 by multiplying 5/5,7/7 and 3/3 (I don't understand)​
Describe the principles of the prevention of intravascular infection​
which of the following is not an example of an organization
Help please xx Which economic indicator measures economic growth?