hey401
hey401
01-12-2016
Mathematics
contestada
Plz help me with the once that are circle
Respuesta :
selomekpop13
selomekpop13
01-12-2016
actually let me give you a website that can tell you any math answers with the work..... it is called wolframalpha.......YOUR WELCOME
Answer Link
ecoforrest
ecoforrest
01-12-2016
7. 3(-4x+8y)=-12+24y
Basicly your goi g to multiply everthing in the prenthesis by the number on the out side like i have shone
Step 1 multiply the -4x by 3=-12
Step 2 multiply the 8y by 3 =24y
And now you are done hope that this was helpfull
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
A thief walks at a speed of 4 km/hr and can run at a speed of 5 m/s. He walked for some time until he saw a policeman and ran away. If he covered a total distan
Robyn adopted a child who is exactly 28 years younger than her. In one year's time, Robyn will be 3 times as old as her child will be. How old is Robyn now?
What is the mass of the ball that was hung to the spring if the period is 4 sec and the spring constant is 80 N/m.
1.) (-4,-3); m=2/3 given point, then graph a line with the given slope
In a Cartesian coordinate system, there is a homogenous magnetic field B=0.25 T which directs into the x- direction. A piece of straight conducting wire of leng
Aria is taking an anatomy class and is trying to remember the names of the bones of the skull, specifically the cranial bones. She decides to remember the six b
2. The grocery store charges $10.35 for 5 bags of oranges. If someone bought 9 bags of oranges, how much would it cost them?
brian is in a 100 mile bike race. he needs to average 12.5 mph if he wants to complete the race before it ends. in a practice ride he biked 60 miles. for the fi
Find 4 consecutive odd integers , such that 5 times the second is equal to one more than eight times the smalller
2. The grocery store charges $10.35 for 5 bags of oranges. If someone bought 9 bags of oranges, how much would it cost them?