296228
296228 296228
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

if costs $2.28 for 12 fluid ounces of dishwashing detergent. what is the cost per fluid ounce?

Respuesta :

emelynkoh
emelynkoh emelynkoh
  • 04-05-2021

Answer:

0.19

Step-by-step explanation:

12u->2.28

1u-> 2.28 /12

=0.19

Answer Link

Otras preguntas

Which family took over rule of the islamic empire?
Including a 19% sales tax, a tailored suit costs $357. Find the original cost of the tailored suit. A) Write an equation that can be used to solve this question
What is the best way to check for gas fumes after fueling a PWC?
What is the frequency of this wave? 1 2 3 4
What can explain why the numbers in the table are different in Elizabeth Loftus experiment
What is 3x+2x=10 what is that answer
how is water important for plants? 3 points​
why is plant diversity important to the world's food suply​
2x + 3y = 51- x+2y = 8) substitution method​
Wjat does the emancipation proclamation do