sandracastellanosast
sandracastellanosast sandracastellanosast
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

María compra dos elotes y tres refrescos y por lo que paga $48 y Luis a comprar un elote y dos refrescos y pagó $24 cuánto cuesta cada elote y cada refresco​

Respuesta :

giiannae
giiannae giiannae
  • 04-05-2021
18 because because because
Answer Link

Otras preguntas

Where did the term bug come from in computing'?
What was the primary use of land in texas from the 1820s to the 1860s? cattle cotton oil land use in the period was about equally divided among these three?
Explorers in the early 1500s looked for a sea route through north america. what was this sea route called?
Which sentence correctly uses an intensive pronoun? If we have extra popcorn, we can keep it for ourselves. I myself would never quit the team in the middle of
Factor the expression
Barbie is thinking of s number. Twenty less than one third of the number is 72. Find barbies number
PLEASE HELP!!!! The measure of an angle is x. The sum of the measure of this angle and an angle with twice the measure is the measure of an obtuse angle. Given
In Algebra what is 12m + 12n =
Melissa purchases a dvd player at a store that sells refurbished merchandise. the store has a big sign stating "caveat emptor" posted out front and at the cash
What is the difference betwween enteropeptidase and enterokinase.