VarawofwangelseaJe VarawofwangelseaJe
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

15 oranges were purchased.

Cost per orange: $0.45

c = total cost of oranges

Which equation shows
the total cost of oranges?

Respuesta :

Brik Brik
  • 02-12-2016
c=cost per orange ×no. of oranges purchased
Answer Link

Otras preguntas

What forces are present in this situation? An elevator is rising at a constant speed; the elevator is the object in this situation. A.gravity and tension B.norm
which sentence is best structured to emphasize the importance of one idea over another?
please help me with this problem
Hey I'm too lazy to look this stuff up um so can someone compare and contrast fears and phobias oh and can you give examples of each please and thank you.
korinn fills 1/6 of a water bottle in 1/4 of a minute. how much time, in minutes, does it take her to fill the bottle​
Katie bought 2 soda at the baseball game if each soda cost $2.80 and she paid with a twenty dollar bill how much change should she get back
Over the first four years of a company's life, it earned the following net income (loss):______. $6,000; $4,000; $9,000, and ($3,000). If the company's ending
Nerves impulses _____.start at the dendriteare electrical signalscan travel backward and forwardsare only found in the autonomic nervous system
What is the relationship between lightning and atoms? A. Electrons colliding in the air create lightning B. The nucleus of atoms colliding creates an atom C. L
Which of the following statements is FALSE? a. Only cotton plantations had slave laborers. b. The average price of a slave in Texas was the equivalent of $48,0