Xerch
Xerch Xerch
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Two years of local Internet service costs $685, including
the installation fee of $85. What is the monthly fee?

Respuesta :

TheDarkSnowBall24
TheDarkSnowBall24 TheDarkSnowBall24
  • 02-12-2016
685-85=600, 600 ÷ 2=300, 300 ÷ 12 =25. The monthly fee is $25
Answer Link

Otras preguntas

An early civilization found along the Yangtze River would have been found CLOSEST to which number? A) 2 B) 3 C) 4 D) 5
What is the first step a company takes when responding to a crisis?
Three organelles (cell parts) found in plant cells, but not animal cells?
In chapter 20 from the lighting thief what strategy does Percy use to beat ares
you buy 12 apples. you also buy a box of cereal for $3.35. the bill is 8.75. how much does each apple cost
The more a solute is blank in a solution the quicker the solute will dissolve
The product of 5 and a number is 18 more than twice the number. Write as an equation answer is not needed. Easy
The enumeration in the Constitution, of certain rights, shall not be construed to deny or disparage others retained by the people. What is the main effect of
PLEASE HELP ME FIND THE VARIABLES
Who was the Vice President in 1935?