andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Someone help dont scam or you get report. :)

Someone help dont scam or you get report class=

Respuesta :

MizukiIsEpik
MizukiIsEpik MizukiIsEpik
  • 03-06-2021

Answer:

Hi there!

The correct answer should be: $2.99 per kilogram!

Step-by-step explanation:

17.94 ÷ 6 = 2.99

Answer Link

Otras preguntas

When were the first commercial Valentines Day cards sold?
how did Thucydides view war and politics?
What goes into 133 and 30
How do the opening lines of Swett's "July," in which "the scarlet cardinal tells / Her dream to the dragonfly," present the month to readers? A. as a lively ti
Which region of Washington has the diversity of the beaches of the Pacific Ocean, the Straits of Juan de Fuca, valleys, mountains and rain forest. Olympic Penin
A doctor raised $35,602 to use for research. She later found out that she would need $69,600 to completely pay for it all. How much more money does the doctor
Which sentence is written correctly? A. Eleanor wouldn't take none of the gifts home. B. Shane couldn't do anything about the leak. C. Ji
Facts about the Hurricane Katrina
of the four river valleys that supported major early civilizations, which one lost one of its major rivers
Use the histograms to answer the question. How many more teenagers than adults have at least 600 songs on their music players?