cajboywonder cajboywonder
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Ruby is making decorative pillows for her living room. She bought 3 1/2
yards of fabric. If her total cost was $15.75, what was the cost per yard?

Respuesta :

xzayvionward123
xzayvionward123 xzayvionward123
  • 08-06-2021

Answer:

$20 (might be wrong)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please answer and show formula
examine figure 1 below. For each numbered location, identify which part of photosynthesis it represents, then discribe how each part enters or exits the plant
Thank you for your help please help thanks
find the equation of line that is parallel to another line whose equation is 8y+5x-6=0and passes through the point (8,5) write down the equation of line perpend
I would just like to know what this means and how to do it consistently. Thanks (:
which value is a solution for the inequality 9 _> 1/2 x?helpppp pls
Sammy then $200 as a department store she bought three rings for $21 each and spend the rest on for equallypriced bracelets. How much did each bracelet cost? ​
When would you include an executive summary in a report?
How do I solve this problem? Also, shouldn't the answer be square root 61 because you do 5^2+6^2=c^2?
need na need na po plssss.​