jajsjnwn
jajsjnwn jajsjnwn
  • 05-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please answer this for me!!

Please answer this for me class=

Respuesta :

Ant4842
Ant4842 Ant4842
  • 05-06-2021

Answer:

$17.95

Step-by-step explanation:

Subtract 6.15 from 60.00

That gives you 53.85

Now divide that by 3

And you get 17.95

Answer Link
SDCInfinity
SDCInfinity SDCInfinity
  • 05-06-2021

Answer:

$17.95

Step-by-step explanation:

d = number of dog pillows

3d + 6.15 = 60

3d = 53.85

d = 17.95

Therefore, each dog pillow cost $17.95.

Answer Link

Otras preguntas

Which leader do you think most helped the patriot cause?
Which is the word that best completes the sentence. Me gusta _____ en una discoteca. dibujar bailar montar a caballo coser
When doing a close reading, what is involved in the process of annotating a text?
As a new newspaper reporter, Amanda was nervous about doing her first interview with a state senator. She went to a veteran reporter, Clark Webb, for advice. Cl
Where does the term "ok" come from?
eugene spent $14 on a magazine and some candy bars. if the magazine cost $6 and each candy bar cost $2 then how many candy bars did he buy
A 56 yard loss in football game
Create an analogy of the Respiratory System to compare it with a non-living system.
Fernando puts 3 pictures on each page of his photo album. He puts pictures on 8 pages. Represent it by array.
the henry family drove 276.5 miles on the family vaction. They used 7.9 gallons of gas.how many miles per gallon of gas did they get on the trip