Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

Directions: Write T it the statement is 1. Radiant energy spreads out from its source in all directions. 2. Electromagnetic radiation includes only visible ligh
what is the additive inverse of 24/6​
Show that the set of all elements of the form (x²y, x³z, 2xy - z), where x, y, z ∈ ℝ, is a subspace of ℝ³.
Exercice 2 : cornets de glace : Nils qui produit des glaces bio vient d’acheter une nouvelle machine pour remplir les cornets. Avec les documents suivants, ai
4. On page 160 of parable of the sower, Lauren states, "So, in the company of others, plundered my family's home." How are the lines above representative of the
For molecules of general formula ABn (where n > 2), how do you determine if a molocule is polar?​
PLEASE HELP Will the answer be A) or D) there is confusion. I think it is D but it might be A because the figure has 1 hexagon, 2 pentagons, 2 squares and in th
For molecules of general formula ABn (where n > 2), how do you determine if a molocule is polar?​
How much radiaton does a modern day phone have?+does it harm the human body?​
Using the formula P = I * V, if current (I) is 10A and voltage (V) is 120V, what is the power (P) in watts? a. 1200 watts b. 1.2 kW c. 1000 watts d. 12 kW