basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

most climate scientists agree the main cause of the current global warming trend is human expansion of the greenhouse
ground of the following nearest tens and Place a 7639. b_4325671​
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER!!
I need to know what is the median of the data
(2(2 •10^6)= What does this equal
Gasoline is a non-polar liquid that will float on water. 400 grams of gasoline is spilled into a puddle of water. If the density of gasoline is 0.665 g/mL, what
Which regular polygon can be used to form a tessellation? I need help
65 POINTS! Nearly half of all the world’s medications are created from natural products, some of which are being threatened by overdevelopment, overcultivation,
i am going to visit your cauntry next month.Can i see you? Pease tell me about the weather there what cbthes shoud i bring ?
A model car 30 cm in length how many inches long is it