friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

France’s three main goals for colonizing Canada
Which medical condition is characterized by the telescoping of one part of the intestine into another?
The first step in the industrial recovery of zinc from the zinc sulfide ore is roasting, that is, conversion of ZnS to ZnO by heating: 2ZnS(s)+302(g)- 2ZnO (s)+
What is John Proctor's objective in Act 1 A.) to cheat Thomas Putnam B.) to find out what Abigail Williams is plotting C.) to send Reverend Parris packing D.) t
i don't know how to do this please help
A database program would probably used to: a. track purchases on a commercial website b. explain to your supervisor why you would be missing work c. create a
Solve 5^(2x) = 7^(x−1). 1.52864 −1 −1.52864 1
find the measure in degrees and radians of the angle representing 1/3 of a circle
A box has dimensions of 14 inches long, 1.5 feet wide, and 7 inches high. What is the volume of the box? The formula for the volume is V = l ⋅ w ⋅ h. A) 1.02 cu
If a man is wallpapering a room 9ft by 9ft by 9ft high. How many square feet of paper will he need if there are 93ft^2 of openings in the room? How do i solve